Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 2479
  پرینتخانه » دسته مطالب اسلایدری, سرمقاله تاریخ انتشار : 24 دی 1402 - 11:16 |

“آزموده را آزمودن خطاست”

مهدی فتاحیان مدیر مسئول پایگاه خبری لوتوس پرس مصری را می توان پدر خوانده جریان قدرت در کرمانشاه دانست. البته این جریان رسمی نیست اما قدرتمندترین افراد در استان از این نماینده مجلس و نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حمایت می کنند. از متنفذین حوزه صنعت، معدن و تجارات تا اصناف و بازاریان، هر […]

“آزموده را آزمودن خطاست”

مهدی فتاحیان

مدیر مسئول پایگاه خبری لوتوس پرس

مصری را می توان پدر خوانده جریان قدرت در کرمانشاه دانست. البته این جریان رسمی نیست اما قدرتمندترین افراد در استان از این نماینده مجلس و نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حمایت می کنند. از متنفذین حوزه صنعت، معدن و تجارات تا اصناف و بازاریان، هر چند که سبد رای مصری سال هاست که در کمیته امداد و بهزیستی تعریف شده است.

مصری که با مدیرکلی کمیته امداد خود را به مردم معرفی کرد، توانست با حمایت حزب موتلفه اسلامی پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.

امروز مصری با اندوخته ی ارزشمندی از تجارب مختلف سیاسی و مدیریتی می تواند برای کرمانشاه ذخیره  ارزشمندی باشد بسان حاج بابایی برای همدان و باهنر برای کرمان. اما در واقع چنین نشد. تمام موفقیت های مصری بر اساس اعتماد مردم کرمانشاه است که سال های سال او را به عنوان منتخب مردم، راهی مجلس شورای اسلامی کردند. اکنون پس از  سال ها نمایندگی مجلس، وزارت، سفارت و نایت رئیسی مجلس و… تقریبا تمام مراحل رشد و ترقی را طی نموده و بارها در رسانه ها او را افتخار و برندی معتبر برای کرمانشاه نامیده اند.

سئوال اصلی این است که: آیا واقعا مصری برای کرمانشاه فرصت و یک برند بسیار مناسب است؟

بنابر  مقدمه ذکر شده دانستیم که مصری از توان و  پتانسیل بسیار خوبی به منظور ایجاد فرصت مناسب برای کرمانشاه برخوردار است و اکنون پس از سال ها این انتظار از ایشان می رود که از توان و قدرت و نفوذ خود برای اعتلای کرمانشاه استفاده کند.

اگر از اولین دوره ورود آقای مصری به مجلس شورای اسلامی یعنی دوره هفتم تا به امروز آمار بیکاری، عدم توسعه، مشکلات معیشتی، حضور مدیران ناکارآمد که برای کسب تجربه به کرمانشاه می آیند، تورم بالای استان نسبت به میانگین کشوری، فساد در ضد و بند اداری، عدم سرمایه گذاری در استان کرمانشاه توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی و بسیاری دیگر از موضوعات که شمارش آن به درازا خواهد کشید را بررسی و احصاء کنیم در می یابیم که استان کرمانشاه همیشه در ردیف بدترین استان های کشور بوده است. این در حالی است که او همیشه یا تریبون در اختیار داشته یا اینکه در دستگاه های اجرایی کشور صاحب اختیار و نفوذ بوده است. اگر واقعا جناب مصری قصد ایجاد تحول و بهبودی شرایط استان را داشتند امروز شاهد تغییرات بسیاری در موارد ذکر شده بودیم. اما به نظر نمی رسد که این  سناتورِ دیپلمات تمایلی برای هزینه کردن از اعتبار خود برای کرمانشاه داشته باشد.

با عنایت به گسترش فضای مجازی و دسترسی بدون واسطه و سانسور مردم بخصوص قشر جوان به اخبار، اطلاعات و تحلیل ها و مهمتر اینکه، امروزه نمی توان به دلیل حمایت از قوم و قبیله و جریان و دسته ای خاص از جوانان خواست بدون فکر و استدلال به کسی رای دهند، شرایط را برای بسیاری دشوار کرده است . اکنون هر رایی که بدون تفکر و بدون نگاه درست سیاسی به فردی داده شود یک خیانت است به خود و هموطنان.

 اگر ما در شرایط رقت باری هستیم فقط به این دلیل است که در انتخاب های خود اشتباه کرده ایم. لذا تنها راه برون رفت از این بحران فقط صندوق رای می باشد. رایی که بر اساس شناخت به افراد شجاع و دلسوز داده شود. بنابراین ” آزموده را آزمودن خطاست ” به افرادی که سال ها امتحان خود را پس داده اند نباید فرصت دیگری داده شود زیرا این افراد فقط فرصت سوزی می کنند امروز نیاز داریم در انتخاب خودمان تجدید نظر کنیم و نماینده واقعی مردم را به مجلس بفرستیم نه افرادی که نزدیک ایام انتخابات به یاد مردم می افتند و با شوآف قصد گمراه کردن ما را دارند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
  1. حامد :
    ۲۲ بهمن ۰۲

    👏👏👏👏👏👏

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.