Tuesday, 28 May , 2024
افزونه جلالی را نصب کنید.
شناسه خبر : 997
  پرینتخانه » دریچه خبر, دسته مطالب اسلایدری, سیاست تاریخ انتشار : 02 شهریور 1402 - 11:48 |

آقای استاندار چرا آقای صفدری به منتقدین شما اجازه سخن گفتن دادند اما به منتقدین خود این اجازه را ندادند؟!

همانطور که انتظار می رفت برگزاری با تاخیر برنامه گرامیداشت روز خبرنگار در کرمانشاه همراه با حواشی قابل انتظاری بود که در جای خود قابل تامل است. برنامه روزخبرنگار را که با تاخیر دو هفته ای در روز پزشک برگزار شد نشان از ضعف شدید مدیریتی و برنامه ریزی آن داشت (چه به لحاظ نحوه […]

آقای استاندار چرا آقای صفدری به منتقدین شما اجازه سخن گفتن دادند اما به منتقدین خود این اجازه را ندادند؟!

همانطور که انتظار می رفت برگزاری با تاخیر برنامه گرامیداشت روز خبرنگار در کرمانشاه همراه با حواشی قابل انتظاری بود که در جای خود قابل تامل است. برنامه روزخبرنگار را که با تاخیر دو هفته ای در روز پزشک برگزار شد نشان از ضعف شدید مدیریتی و برنامه ریزی آن داشت (چه به لحاظ نحوه پذیرایی و چه به لحاظ تکریم خبرنگاران و اصحاب رسانه).

اما این جلسه با حاشیه هایی روبرو شده که قابل انتظار بود معمول بود. معمولا در ابتدای برگزاری چنین جلساتی اولین سخنران و کسی که به مدعوین خیر مقدم می گوید رئیس خانه مطبوعات استان است، در این برنامه سخنرانی رئیس خانه مطبوعات استان در کل حذف شده بود و تذکر برخی از سخنرانان نسبت به اینکه فرصتی در اختیار رئیس خانه مطبوعات استان گذاشته شود بی ثمر ماند.

البته در کنار بیشتر سخنرانانی که برای مدیحه سرایی از مقامات استان دعوت انتخاب شده بودند، صحبت های مهدوی چشمه گچی قابل تامل بود. مهدوی در این جلسه علاوه بر تکرار سخنان سال گذشته مبنی بر اینکه فرد با تقوا در صورتیکه می داند نمی تواند کار را به درستی انجام دهد و شخص کارآمدتری وجود دارد باید فضا را در اختیار فرد توانمندتر قرار دهد، از استاندار کرمانشاه خواست که از سِمَت خود استعفا دهد و استان را از این بن بست خارج کند. مهدوی مجددا نسبت به حلقه مهدیون به استاندار تذکر داد و از او خواست در خصوص مشاورین و برخی از مدیران تحت امر خود بازنگری نماید.

زارعی نیز که با اصرار خود برای دقایقی در محل سخنرانی حاضر شد و با عتاب و خطاب و فریاد، نسبت به عملکرد مدیرکل ارشاد اسلامی که اکنون علاوه بر مدیرکلی مهم فرهنگ و ارشاد اسلامی، قبای معاونت استانداری را به تن کرده است انتقادات مهمی ایراد نمود. او معتقد بود که با ورود صفدری به دستگاه فرهنگی استان این دستگاه مهم فرهنگی سال ها به عقب بازگشته است.

هر چند که در آخرین دقایق خانم آتش پیکر هم از آقای صفدری پرسید که آیا شما شب ها با خیال آسوده به خواب می روید؟ او نیز معتقد بود که حضور آقای صفدری در جایگاه مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی به زیان حوزه فرهنگ است.

شاید صریح تر از همه انتقادات از استاندار و مدیران استانی، مهمترین انتقاد و سئوال نه در جلسه مذکور بلکه صبح روز بعد توسط آقای نیشابوری مدیرمسئول هفته نامه کرمانشاه امروز و رئیس خانه مطبوعات استان در پستی اینستاگرامی مطرح شد؟

« آقای استاندار چرا آقای صفدری مرد چند شغله این روزهای استان که مدیریت مراسم روزخبرنگار را هم بر عهد داشتند به منتقدین شما اجازه سخن گفتن دادند اما به منتقدین خودشان اجازه ندادند در این مراسم حتی یک دقیقه صحبت کنند؟!»

نیشابوری در ادامه از استاندار می خواهد که پاسخ این سئوال را با صراحت اعلام کند. رئیس خانه مطبوعات استان معتقد است که آقای صفدری نگاه بلند پروازانه ای به صندلی استانداری کرمانشاه دارد و به همین دلیل است که فضای رسانه ای استان را علیه استاندار [بی تجربه] کرمانشاه هدایت می کند. او در ادامه خطاب به صفدری می گوید که « مطمئن باشید بر صندلی استانداری تکیه نخواهید زد.»

در ادامه پست اینستاگرامی او که با لوگوی کرمانشاه امروز منتشر شده بود نسبت به ضعف نابود کننده صفدری در مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت استانداری کرمانشاه اشاره نموده و از وی خواسته قبل از برکناری استعفا دهد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.