Saturday, 13 July , 2024
امروز : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 1007
  پرینتخانه » اخبار استانی, دریچه خبر, دسته مطالب اسلایدری, سیاست تاریخ انتشار : 03 شهریور 1402 - 1:25 |

اعتراف غیر مستقیم استاندار کرمانشاه به کارآمدی دولت خاتمی

به قلم شیوای رضا منتظریانی:                                                                                                      […]

اعتراف غیر مستقیم استاندار کرمانشاه به کارآمدی دولت خاتمی

به قلم شیوای رضا منتظریانی:                                                                                                                                                                                                         

از همه کسانی که قدماً، قلماً، زباناً، عملاً، حضورا”، غیابا” اناثا” ذکورا” جدیدا” قدیما”  و وکالتا” در برگزاری روز باشکوه خبرنگار در روز چهارشنبه ۱ شهریور در محل استانداری کرمانشاه شریک بودند و زحمت کشیدند، سپاسگزاریم.

نشست خانواده رسانه استان ، همچون سنوات  سابق و اسبق یادآور ضرب المثل آفتابه لگن ۷ دست ، شام و نهار هیچی بود .

طبق گفته مجری محترم تدارک برای هزار خبرنگار مهیا شده بود .یعنی اگر کوچ و کلفتهای همراه و محافظین رسانه ها را کم کنیم ، باید حداقل ۴۰۰ خبرنگار پایِ کار داشته باشیم . کار اصلی ما ارتقای سطح مطالبه گری ، کمک به رشد و توسعه استان و همچنین افزایش  هوش اجتماعی  است. ولی دنبه  همین است که می‌بینیم.

البته در این مراسم ، رسانه های غیر رسمی که بخش زیادی از اخبار استان را منتشر کرده و به نوعی سربازان گوش به فرمان برخی مدیران هستند ، حضور نداشته و یا به گونه ای خود را استتار کرده بودند که دیده نمی‌شدند. بطوری که شکارچیان زمینی و هوایی نتوانستند تصویری از آنها شکار کنند.

در این جلسه فرمایشات زیادی رد و بدل شد . دکتر صفدری معاونت استاندار و مدیر کل ارشاد اسلامی که  نسبت به سال گذشته تجربه بیشتری کسب کرده بود .صحبت‌هایش را خیلی استوار و ثابت  ، روان و رسا به سمع و نظر حضار رساند. ظاهرا خوفی هم از منتقدین نداشت . هرچند خانم آتش پیکر با صحبت‌های کوتاهش خواب چهار شنبه و پنج شنبه شب را از ایشان گرفت . امیدواریم به زودی مدیرکل ارشاد تعیین تکلیف شود تا ایشان زیاد بیخوابی نکشند.

صحبت‌های استاندار دلسوزانه ، منطقی و از سر خیر خواهی بود . قطعا روابط عمومی فرمایشات ایشان را منتشر و در اختیار عموم خواهند گذاشت . در بخشی از فرمایشات برای اینکه بگوید معضلات موجود در جامعه متعلق به دولت‌های پیشین است ، نام تمام رئیس جمهور ها را آورد اِلا خاتمی . شاید ایشان هم می دانست خاتمی در دوران ریاست جمهوری چه خدمتی کرده اند.

 

معین یزدانی از جوانان عاطیه دار ، ولی freaking out، پشت تریبون با سخنانی خام و ناشیانه قصد  داشت در پاسخ به منتقد پیش از خود ، فضا را دوقطبی کرده و ناکارآمدی مسؤلین و مصیبتهای مُلَوَن مردم را به اصلاح طلبان ربط دهد . با اینکه نام رسانه اش تابناک است ولی سخنانش درآن تاریکی هیچ فروغی نداشت. نمی دانست مدتها است مردم از گرایشات سیاسی و طیف بازی خسته شده و از آنها عبور کرده اند.به خیال خود قصد داشت منتقد استاندار را خاک کند . ولی هرچه تلاش کرد ، امتیازی از این نبرد کسب نکرد. ظاهرا این موضع گیری برای جلب رضایت  استاندار بود ، فرمایش ایشان بیشتر تداعی گر قصه شاه و شاعر بود و شعری گفت تا دربار را خوش آید. نه کسی برایش سوت و ‌کف زد و نه در خاتمه  کسی برایش صلوات فرستاد . البته لحن گفتار و نوع چیدمان جملاتِ منتقد استاندار مناسب نبود و هیچ ارتباطی به اصلاح طلبی نداشت.

هواپیمای چهار موتوره ی پیمانکار شهرداری و استانداری برای تصویر برداری چندین بار بر سر حضار پرواز کرد. معلوم نیست هر پرواز چقدر هزینه دارد و چقدر فاکتور تقدیم کارفرما می‌شود. گفته می‌شود مبلغ خیلی خیلی زیاد است .اگر اینطور باشد سال بعد ترافیک هوایی داریم و مقامات علاوه بر کنترل و هدایت زمینی باید برج مراقبت هوایی هم راه اندازی کنند.

با دوستانی سر یک میز نشسته بودیم .این عزیزان به کرّات برای ملاقات با استاندار یا نماز  و یا تجدید وضو صندلی را ترک میکردند. ما هم مجبور بودیم از ترس سرقت و یا غصب صندلی ، موزهای اهدایی استانداری را به جایشان بگذاریم و تنهایی مات و مبهوت حوض استانداری شویم . حوضی که سابق فواره هایش  بِکار بود و بالا میرفت ، هوا را کمی لطیف میکرد و اکسیژنی به ماهیان کف حوض می رساند. اکنون راکد و شبیه حوض های جلبک زده ی قدیمی شده بود و مناسب برای رشد و تکثیر وزغ . نه از ماهی مصرفی خبری بود و نه از ماهی تزئینی یا خورده شده و یا بعلت آلودگی آب و هوا دعوت حق را لبیک گفته بودند .

خلیفه فرهاد مثل همیشه حرف برای گفتن داشت .ولی فرصت به او داده نشد تا طوفان بپا کند . ظاهرا  همین نسیم برای مدعوین کافی بود.البته طبق معمول بصورت خصوصی و در گوشی حرفهایش را به استاندار رساند.

وقتی به خودمان آمدیم دیدیم ( اَکِ هی ، خدا، ۴ ساعت گذشته و ما هنوز منتظر شامیم)به اندازه دو فیلم سینمایی در این سینمای رو باز و تابستانی استانداری فیلم دیدیم.

بالاخره شام آمد. خوش آمد.

نسبت به شام آخر امیری مقدم استاندار سابق،  با اینکه ماشین غذای او تصادف کرده و واژگون شده بود ، کیفیت پایین‌تری داشت. چه اشکال داشت ، ما که نه برای شام رفته بودیم و نه برای کارت هدیه . رفته بودیم به سخنان استاندار و مقامات گوش دهیم. و در آخر هم بگوییم جناب استاندار با توجه به حجم مطالبات بجا ماند و کثرت مشکلات ، مسؤلیت استانداری را به شما تسلیت عرض کرده .ما را در غم خود شریک بدانید. انشا الله که آخرین غمتان باشد .

تا روز خبر نگاری دیگر . کی مرده و کی زنده و کی استاندار شود .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.