افزایش ۱۸ درصدی تردد کامیونهای حامل کالاهای صادراتی در گمرکات استان کرمانشاه

افزایش ۱۸ درصدی تردد کامیونهای حامل کالاهای صادراتی در گمرکات استان کرمانشاه

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه گفت: در شش ماهه نخست از سالجاری تردد کامیونهای حامل کالاهای صادراتی در گمرکات استان کرمانشاه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۸ درصدی داشته است.

علی اصغر عباس زاده، ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه، تعداد کامیونهای حامل کالاهای صادراتی در نیمه نخست از سالجاری  را ۱۸۳ هزارو ۶۶۰ دستگاه  عنوان کرد و افزود: این تعداد کامیون حامل کالای صادراتی با انجام تشریفات گمرکی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه کالای خود را به خارج از کشور صادر کردند.

علی اصغر عباس زاده اظهار داشت : از این تعداد کامیون عبوری حامل کالای صادراتی از حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه ، گمرک پرویزخان باتردد ۶۸ هزارو ۸۴ دستگاه بیشترین سهم کامیونهای حامل کالای صادراتی را در بین گمرکات استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

وی افزود: تردد کامیونهای حامل کالای صادراتی از گمرک پرویزخان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه سهم گمرک خسروی از کامیونهای حامل کالای صادراتی در شش ماهه نخست سالجاری از گمرکات استان کرمانشاه  را ۴۶ هزارو ۶۸۶ دستگاه عنوان کرد و افزود: تردد این تعداد کامیون حامل کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این گمرک رشد ۱۰ درصدی داشته است.

عباس زاده تعداد کامیونهای حامل کالاهای صادراتی از گمرکات سومار را ۳۳ هزارو ۶۰۱ دستگاه در نیمه نخست سالجاری عنوان و از افزایش ۲۱ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه تعداد کامیونهای حامل کالاهای صادراتی از گمرک شوشمی را  ۱۴ هزارو ۴۲۱ دستگاه با رشد ۵ درصدی و از گمرک شیخ صله را ۲۰ هزارو ۸۶۸ دستگاه با کاهش ۶ درصدی عنوان کرد.

علی اصغر عباس زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات،کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگهای ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و…. عنوان کرد.