Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 603
  پرینتخانه » اجتماع, دریچه خبر, سرمقاله, سیاست تاریخ انتشار : 06 اسفند 1401 - 14:12 |

به بهانه برجسته ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران از نظر استاندار کرمانشاه

با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هر سال در ایام بهمن ماه شاهد افتتاح پروژه های عمرانی و یا کلنگ زنی هستیم که احتمالا به نظر مسئولین محترم باعث خوشحالی مردم خواهد شد. هر چند حیات هر جامعه ای منوط به توسعه است اما مقوله رشد و توسعه وظیفه ذاتی هر […]

به بهانه برجسته ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران از نظر استاندار کرمانشاه

با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هر سال در ایام بهمن ماه شاهد افتتاح پروژه های عمرانی و یا کلنگ زنی هستیم که احتمالا به نظر مسئولین محترم باعث خوشحالی مردم خواهد شد. هر چند حیات هر جامعه ای منوط به توسعه است اما مقوله رشد و توسعه وظیفه ذاتی هر دولت است که در صورت کوتاهی باید پاسخگو باشد. پس اینکه برای هر کلنگ زنی و افتتاح بر سر یک ملت منت گذاشته شود که برای شما گاز و برق و زیر ساخت های مختلف را فراهم آورده ایم پسندیده نیست.

وظیفه حاکمیت در کشور چیست و برای چه امری مسئولین انتخاب می شوند؟ امروزه برای انجام امورات یک کشور باید زیرساخت های مرتبط آماده باشد تا بتوان گره از مشکلات جهان پیچیده امروز باز کرد با نگاهی به رسانه های کشورهای پیشرفته می توان دریافت که اقدام به انجام امور را در بوق کرنا نمی کنند بلکه نتیجه رشد و توسعه سالیانه خود را در بخش های مختلف به آگاهی جهانیان می رسانند و در واقع رقابت بین کشورهای پیشرفته میزان رشد سالیانه توسعه انسانی است. اکنون که سالروز پیروزی انقلاب را پشت سر گذاشته ایم و هنوز در خصوص دستاوردهای انقلاب صحبت می شود، استاندار کرمانشاه در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم استان صحبت هایی کردند که به نظر می رسد پس از گذشت چهار دهه از عمر انقلاب باید بسیاری از مشکلات کشور حل و فصل میشد نه اینکه بازگویی مشکلات مزمن بهانه ای شود برای توجیه کاستی ها.

اینکه « اگر سایر کشورها به جای ما بودند دشمنی هایی که با ما شد موجب زمین گیر شدن آنها می شد و از بابت تامین غذا و دارو و سوخت و سایر مایحتاج مردم آن کشور دچار مشکلات عدیده ای می شدند و … »

آقای استاندار شما که فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی سیاسی هستید و باید با آمار و ارقام و شرایط فلاکت با ر مردم آشنایی داشته باشید واقعا فکر می کنید که الان وضعیت کشور گل و بلبل است؟ شما از فلاکت و خط فقر مردم ایران مطلع هستید؟ قریب به اتفاق جامعه کارمندی و کارگری کشور زیر خط فقر هستند و برای تامین قوت لایموت خود مشکل دارند، دارو یا وجود ندارد و یا اینکه برای تامین آن باید با چندیدن برابر قیمت از بازار آزاد تهیه شود در مورد سوخت هم لازم نیست بگویم که زمستان سخت اروپا را در خراسان شمالی و گلستان و استان های شمالی کشور با قطع گاز به خوبی درک کردیم. واقعا شما روی سخنان تان فکر هم می کنید؟ گاهی اوقات صحبت نکردن بهتر از گفتن هر چیزی است.

اینکه کشور در صنایع نظامی و موشکی رشد کرده هر چند خوب است اما رشد در این موارد علاوه بر اینکه تورم زاست روی زندگی مردم تاثیری ندارد. مردم به دنبال رفع نیازهای روزمره شان هستند اینکه ما بتوانیم موشک نقطه زن داشته باشیم خیلی خوب است اما در صورتیکه شرایط زندگی مردم بهینه باشد.

فساد اداری، زدوبندهای اداری، عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی، فساد در صنعت خودرو، فساد اقتصادی مسئولین، پیری جمعیت، عدم رغبت به ازداواج بین جوانان، بی توجهی به مشکلات روزمره مردم، نبود آینده روشن برای جوانان، معضلات اجتماعی مانند طلاق و خودکشی و اعتیاد و …. در جامعه بی داد می کند.

آقای استاندار، شما والی استان و نفوس ساکن در آن هستید. به اعتقاد نگارنده حکومت بر مردمی ناتوان که تا مرفق درگیر مشکلات زندگی هستند خوشایند نیست شما اکنون بر چنین مردمی حکمرانی میکنید. لطف کنید به جای توجیه ناکارآمدی دولت به مسائل اصلی بپردازید و برای برون رفت از این مشکلات راهی بیابید، هر چند که راه مشخص است اما گوش شنوایی برای آن وجود ندارد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.