Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 2385
  پرینتخانه » دریچه خبر, دسته مطالب اسلایدری تاریخ انتشار : 09 دی 1402 - 19:48 |

بی توجهی مسئولین به سرمایه ها و نخبگان استان کرمانشاه+تصاویر

امروز نخبگان کودک و نوجوان استان با دستی پر، از مسابقات جهانی محاسبات ذهنی هندوستان به کرمانشاه بازگشتند. تیم پر افتخار کرمانشاه موفق شد در همه سطوح A,B,D,E  موفق به کسب مهمترین مدال های جهانی شود با توجه به اینکه این موفقیت در استان کرمانشاه و کشور بی نظیر است انتظار می رفت استاندار، معاونین […]

بی توجهی مسئولین به سرمایه ها و نخبگان استان کرمانشاه+تصاویر

امروز نخبگان کودک و نوجوان استان با دستی پر، از مسابقات جهانی محاسبات ذهنی هندوستان به کرمانشاه بازگشتند. تیم پر افتخار کرمانشاه موفق شد در همه سطوح A,B,D,E  موفق به کسب مهمترین مدال های جهانی شود با توجه به اینکه این موفقیت در استان کرمانشاه و کشور بی نظیر است انتظار می رفت استاندار، معاونین و مدیران کل استان برای عرض تبریک به استقبال این نخبگان جهانی می رفتند. اما دریغ از حضور مقامات استان کرمانشاه.

اکنون این سئوال پیش می آید که واقعا نخبگان و سرمایه های فکری برای مسئولین استان و کشور بی اهمیت هستند؟

چرا وقتی یک قهرمان ورزشی با مدال به استان وارد می شود از صدر تا ذیل مسئولین به استقبال او می روند و هدایا و جوایز ارزنده ای به او تقدیم می کنند؟!

واقعا بین این قهرمانان چه تفاوتی است؟ و سئوال مهمتر اینکه تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که کدامیک از قهرمانان برای استان و کشور ماندگار ترند و کشور از ثمره فکری آنها سالیان سال بهره مند می شود؟

 متاسفانه باید گفت که جای خالی شما مسئولین را بیگانگان و پر خواهند کرد این نوع بی توجهی ها به نخبگان علمی موجب شده است که ما بیشترین آمار فرار مغزها را از کشور داشته باشیم.

لازم به توضیح است که در پایان مسابقات دو نفر از مربیان حائز رتبه مربی برتر جهانی شدند که هر دو نفر آنها کرمانشاهی هستند. خانم ها، دکتر مریم صمیمی و فاطیما صمیمی  دو خواهر کرمانشاهی هستند که موفق به کسب عنوان مربی برتر جهانی شدند.

لوتوس پرس این موفقیت را به خواهران صمیمی تبریک می گوید و مطمئنا حضور چنین شخصیت های ارزنده ای در کرمانشاه موجب خیر و برکت برای استان خواهد شد. با توجه به اینکه تیم کرمانشاه در تمام سطوح مسابقه مدال ها را از آن خودمان کرده است و این مهم یک اتفاق بسیار با اهمیت و بی نظیر است انتظار می رفت این عزیزان مورد توجه مسئولین ارشد کشوری قرار می گرفتند.

 خانم  مریم صمیمی مربی ارزنده کرمانشاهی که توانست نام کرمانشاه را در عرصه محاسبات ذهنی، جهانی کُند در خصوص مسابقات محاسبات ذهنی در کشور هندوستان گفت: ما برای مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه که امسال در تامای هندوستان در شهر نیوبمبئی برگزار شد  یک تیم ۶ نفره از کرمانشاه را اعزام کردیم که در سطح A خانم آرینا مرادی با عنوان قهرمان در کل جهان درخشید. در سطح B خانم ملیکا کرامتی قهرمان شد. در سطح D سه نفر شرکت کننده داشتیم که خانم آنیتا بهرامی و آقای امیر مهدی کرامتی هر دو قهرمان  شدند ولی در کل جهان یک نفر به عنوان قهرمانِ قهرمانان انتخاب میشود که خوشبختانه از بچه های کرمانشاه بود به نام محمد طاها نوری و یک نفر هم در سطح E  که سخت‌ترین سطح است قهرمان داشتیم به نام آقای محمد طاها برزی که عنوان قهرمان قهرمانان کل جهان شد که او هم خوشبختانه کرمانشاهی است.

خانم دکتر صمیمی در جواب به میزان حمایت مسئولین استان از این نخبگان و استقبال آنها از قهرمانان تیم محاسبات ذهنی کرمانشاه اظهار داشت: ما از استاندار به عنوان مقام ارشد استان و سایر مدیران استان، همگی را دعوت کردیم برای حضور در مراسم استقبال، به همه آنها نامه دادیم و دوستانِ مان از روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته نامه ها را تحویل دادند اما متاسفانه هیچکدام از آنها نیامدند و تنها مسئولین که تشریف آوردند و از همین جا از آنها تشکر می کنم آقای نریمانی مدیر ناحیه ۳ آموزش و پرورش، آقای دکتر لطیفی از خانه نخبگان استان، آقای  دکتر بیژن قنبری نائب رئیس کانون وکلای کرمانشاه و آقای مهندس فرزاد بیگی مدیر عامل موسسه کیان خانواده سالم و مدیران مدرسه اعضای تیم آمده بودند اما متاسفانه احدی از دیگر مسئولین از استاندار محترم، شهردار، مدیرکل و معاونین اداره کل آموزش و پرورش، مدیران نواحی مختلف آموزش و پرورش و بسیاری از مسئولین استان را برای قدردانی از نخبگان و آینده سازان کشورمان دعوت کرده بودیم اما دریغ از حضور آنها.

دکتر صمیمی مربی صاحب نام محاسبات ذهنی که از سوی داوران این دوره از مسابقات به عنوان مربی برتر جهانی معرفی شد در جواب اینکه انتظار می رود مسئولین استان هدایایی ارزنده و در خور قهرمانان ملی ورزشی به این عزیزان و مربیان آنها اهدا کنند گفت: متاسفانه این حرف یک رویاست من به مسئولین گفته بودم که نمی خواهد حتی یک حلقه گل بخرید و خودم حلقه گل ها را برای تشویق بچه ها خریداری کردم و فقط شما تشریف بیاورید که این بچه ها تشویق شوند. وقتی بچه‌های کرمانشاه برای دریافت کاپ قهرمانی می رفتند تعداد زیادی از حضار کرمانشاه، کرمانشاه می‌گفتند، ما نام کرمانشاه را جهانی کردیم.

به دلیل اینکه ممکن بود پرواز با تاخیر روبرو شود و وقت مسئولین محترم ضایع گردد همه ما با وسایل نقیله مختلف و به صورت زمینی خودمان را به کرمانشاه رساندیم که بتوانیم سر وقت حضور داشته باشیم بدتر اینکه فرودگاه هم حاضر نمی شد که از سالنش برای برگزاری برنامه استفاده کنیم یعنی واقعا ارزش این تعداد نخبه که همگی صاحب ارزشمندترین مدال های جهانی شدند آنقدر نبود که برای ساعاتی سالن VIP فرودگاه را در اختیار آنها قرار دهند؟ با صدا و سیما هم از قبل نامه نگاری کرده بودیم. از حضور بچه ها در این روز مطلع بودند اما آنقدر دیر آمدند که انگشت شمار مسئولینی که حضور داشتند رفتند.

من هیچ انتظار از مسئولین نداشتم همانطور که قبلا گفتم هزینه های زیادی را شخصا متقبل شده ام اما عدم حضور مسئولین استان خستگی را به تن ما دو چندان کرد. اینها سرمایه های کشور هستند چطور می توانیم انتظار داشته باشیم که این نخبگان با این بی توجهی ها جذب کشورهای دیگر نشوند و از توان فکری و و علمی این نخبگان استفاده نکنند؟ تنها سود حضور مسئولین استان دلگرمی بچه ها بود که متاسفانه آن را از ما دریغ کردند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.