تاپایان سال ۱۴۰۳ تمام مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز برچیده می شود مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه مژده داد؛

تاپایان سال ۱۴۰۳ تمام مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز برچیده می شود

مرزبان نظری گفت که در سال تحصیلی گذشته ۱۴۵ مدرسه کانکسی با بیش از ۱۰ نفر دانش‌آموز در استان داشتیم، اما خوشبختانه مهر امسال ۳۵ مدرسه کانکسی از این تعداد جمع آوری و مدارس نوساز جایگزین آنها خواهد شد.

نظری اضافه کرد: تا پایان امسال ۴۰ مدرسه کانکسی دیگر سطح استان را جمع آوری و مدارس نوساز را جایگزین آنها خواهیم کرد.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی برای جمع آوری تمامی مدارس کانکسی با بیش از ۱۰ دانش‌آموز استان در کوتاهترین زمان ممکن، گفت: تا آخر سال آینده همه مدارس کانکسی بالای ۱۰ نفر دانش‌آموز استان جمع آوری خواهند شد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه مهر ماه امسال ۱۵ مدرسه با ۱۰۰ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان خواهد شد، گفت: برای ساخت این مدارس حدود ۶۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

نظری اشاره ای هم به برنامه ریزی در راستای شاداب‌سازی مدارس در آستانه سال تحصیلی جدید در قالب طرح شهید عجمیان داشت و گفت: در راستای اجرای این طرح که به طور همزمان در سراسر کشور اجرا شده، ۵۲۵ مدرسه سطح استان توسط مجموعه نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان با همکاری گروه‌های جهای شاداب‌سازی شده است.

وی در پایان گفت:  در این طرح رنگ آمیزی کلاس‌های درس، تعمیر میز و نیکمت کلاس های درس و… انجام گرفته تا مدارس با چهره‌ای شاداب به استقبال سال تحصیلی جدید بروند.