Friday, 12 July , 2024
امروز : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 1418
  پرینتخانه » اجتماع, دسته مطالب اسلایدری تاریخ انتشار : 13 مهر 1402 - 10:33 |

تشریح برنامه های پلیس کرمانشاه در هفته فراجا

برخورد با مجرمان و مخلان نظم و آرامش در کرمانشاه تشدید می شود/کاهش معنادار سرقت منزل، خودرو و مغازه در استان فرمانده انتظامی استان از تشدید برخورد پلیس با مجرمان، اراذل و اوباش، سارقان و مخلان نظم و آرامش در کرمانشاه خبر داد و گفت: این افراد چنانچه دست از اقدامات و شرارت های خود […]

تشریح برنامه های پلیس کرمانشاه در هفته فراجا

برخورد با مجرمان و مخلان نظم و آرامش در کرمانشاه تشدید می شود/کاهش معنادار سرقت منزل، خودرو و مغازه در استان

فرمانده انتظامی استان از تشدید برخورد پلیس با مجرمان، اراذل و اوباش، سارقان و مخلان نظم و آرامش در کرمانشاه خبر داد و گفت: این افراد چنانچه دست از اقدامات و شرارت های خود برندارند با سخت ترین برخوردها و مجازات ها روبرو می شوند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “مهدی حاجیان” در نشستی خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته فراجا برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور بیش از ۱۷۶ طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در استان اجرا شده که عمده آن ها در بحث مبارزه با سرقت و مواد مخدر بوده است.
وی با بیان اینکه در ابتدای سال، میزان افزایش سرقت ها در استان نسبت به مشابه سال گذشته حدود ۱۳ درصد بود، افزود: با انجام برنامه ها و طرح های مقابله ای و پیشگیرانه موفق شدیم سیر افزایشی سرقت ها را کنترل کرده و به حدود ۳ درصد برسانیم که البته تلاش خواهیم کرد این میزان به صفر برسد.
سردار حاجیان همچنین با اشاره به افزایش ۶۹ درصدی انهدام باندهای سرقت در استان طی ۶ ماه سپری شده از سال، تصریح کرد: طرح مقابله با سارقان همچنان با جدیت در استان دنبال خواهد شد و اگر سارقی صدبار هم آزاد شود و بازهم مرتکب این جرم شود قطعا بازهم دستگیر می شود.
تشکیل بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه از تشکیل بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار به منظور کنترل هدفمند این افراد در استان خبر داد و گفت: برخورد با مالخران اموال مسروقه نیز با جدیت دنبال می شود چرا که اعتقاد داریم جرم آن ها حتی بیشتر از افراد سارق است و قطعا به سختی توسط دستگاه قضائی برابر قانون مجازات خواهند شد.
وی همچنین به کاهش معنادار سرقت های مهم در استان داشت و گفت:  طی ۶ ماه سپری شده از سال جاری در بحث سرقت مغازه ۲۱ درصد، سرقت منزل ۳۹ درصد و سرقت خودرو ۳۷ درصد کاهش داشته ایم.
سردار حاجیان تصریح کرد: در بحث سرقت های مهمه طی نیمه نخست امسال در مجموع ۱۸ درصد نسبت به ۶ ماه ابتدایی سال گذشته کاهش داشته ایم.
جمع آوری یک هزار و ۲۶۰ معتاد متجاهر در استان عالیترین مقام انتظامی استان کرمانشاه اشاره ای هم به دستگیری معتادان متجاهر نیز داشت و گفت: در ۶ ماه سپری شده از سال، یک هزار و ۲۶۰ نفر از این افراد از سطح شهرها و روستاهای کرمانشاه جمع آوری شدند که نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی همچنین با اشاره به رشد ۱۴ درصدی خرده فروشان مواد مخدر، یادآوری کرد: در نیمه نخست امسال کشفیات قتل و دستگیری قاتلان و عاملان ضرب و جرح ۹۳ درصد افزایش داشته است.
سردار حاجیان در ادامه از افزایش ۴۷ درصدی کشفیات قاچاق کالا از نظر ارزش ریالی خبرداد و گفت: طبق ابلاغی که به استان شده، تمام کالاهای مکشوفه قاچاق را با همکاری و همراهی سیستم قضایی معدوم خواهیم کرد.
افزایش ۸۶ درصدی کشفیات جرائم اقتصادی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به کشفیات پلیس استان در حوزه جرائم اقتصادی هم اشاره ای کرد و گفت: در مدت شش ماهه ابتدایی امسال، افزایش ۸۶ درصدی کشفیات جرائم اقتصادی را در استان داشته ایم.
وی با بیان اینکه در بحث جرائم اجتماعی همچون توهین، افتراء  به دیگران، نشر اکاذیب و ایجاد احساس ناامنی در شبکه های اجتماعی هم افزایش ۹۳ درصدی کشفیات رخ داده است، تصریح کرد: بیشترین جرائم سایبری رخ داده در کرمانشاه در حوزه کلاهبرداری های اینترنتی بوده است.
سردار حاجیان یادآوری کرد: برداشت های اینترنتی، هتک حیثت و دسترسی غیرمجاز به داده ها دیگر جرائم پرتکرار در حوزه سایبری در استان هستند. کشف تمام قتل هایی که با سلاح گرم انجام شده است رئیس پلیس استان کرمانشاه همچنین در خصوص بالا رفتن آمار قتل با استفاده از سلاح در استان طی ماه های گذشته هم گفت: طی شش ماهه امسال تمام قتل هایی که با سلاح گرم در استان رخ داده کشف و قاتلین دستگیر شده اند.
وی با بیان اینکه طرح جمع آوری سلاح گرم در استان اجرایی می شود، افزود: کسانی که سلاح جنگی در اختیار دارند، باید بدانند که حتی اگر از آن استفاده هم نکرده باشند، برای آنها پرونده امنیتی تشکیل می شود و حبس های طولانی مدت در انتظار آنها خواهد بود.
سردار حاجیان در ادامه به ماموریت اربعین امسال نیز اشاره کرد و گفت: امسال با ثبت حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تردد از مرز خسروی شاهد رکورد شکنی این مرز در زمان اربعین بودیم.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در ماموریت اربعین بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ نیروی پلیس و ۴۰۰ نیروی گشتی کار خدمات رسانی به زائران را برعهده داشتند پای کار بودند و علیرغم افزایش ۳۰۰ درصدی تردد از مرز خسروی، آمار تصادفات و سرقت ها در مسیر این مرز کاهش داشت.
وی همچنین با اشاره به ارتباط بسیار خوبی که بین پلیس و مردم وجود دارد، تصریح کرد: پلیس هم پاسخگوی به مردم و هم مطالبه گر است، به مردم پاسخگو در اجرای قانون خواهد بود و از دستگاه ها و نهادهایی که در حوزه ای مقصر هستند و با اقدامات خود باعث ایجاد نارضایتی مردم می شوند، مطالبه گری می کند.
سردار حاجیان خاطرنشان کرد: برای نمونه در بحث تصادفات جاده ای، پلیس نمی تواند نظاره گر فوت خانواده ها و جوانان در جاده ها باشد، لذا در آینده ای نزدیک، سهم التقصیر هرکدام از نهادهای ذیربط را مشخص و رسانه ای خواهد کرد.
اجرای بیش از ۵۰ برنامه به مناسبت هفته فراجا در کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری هفته فراجا سال ۱۴۰۲ (۱۳ تا ۱۹ مهر) تحت عنوان ” شهروند قانون مدار، پلیس خدمتگزار”، اظهار کرد: برای این هفته برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است که بخشی از آن ها آغاز شده و بخش عخمده ای هم در هفته فراجا برگزار می شود.
وی با اشاره به آغاز هفته فراجا از روز پنجشنبه ۱۳ مهر، افزود: این روز با عنوان پلیس انقلابی، سرباز فداکار، ایثار و شهادت نامگذاری شده است و در اولین روز این هفته شاهد برنامه هایی نظیر غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و دیگر شهرستان ها، دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان و تکریم و تجلیل از آن ها خواهیم بود.
سردار حاجیان عنوان روز دوم هفته فراجا (جمعه – ۱۴ مهر) را پلیس ولایی، جامعه ایمانی، حفظ ارزش ها عنوان کرد و گفت: در این روز شاهد حضور پرشور مسئولان و کارکنان انتظامی در نماز جمعه سطح استان خواهیم بود، ضمن اینکه چادر سلامت نیز در کنار میعادگاه های نماز جمعه برپا و خدمات پزشکی و بهداشتی رایگان به عموم شهروندان اراائه خواهد شد.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در روز سوم هفته فراجا که شنبه ۱۵ مهر و با عنوان پلیس مقتدر، قانون مداری، انضباط اجتماعی برگزار خواهد شد برنامه هایی نظیر مراسم صبحگاه عمومی و مشترک با حضور مسئولان استانی، اجرای مسابقات ورزشی ویژه کارکنان زن و اجرای طرح ویزیت رایگان پزشکی توسط معاونت بهداد انتظامی استان را شاهد خواهیم بود.
وی عنوان روز چهارم هفته فراجا در روز یکشنبه ۱۶ مهر را پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، توسعه امنیت بیان و تصریح کرد: دیدار با خانواده سربازان متوفی و تجلیل از آن ها، برگزاری نشست هم اندیشی با اصناف، تجلیل از ماموران نمونه پلیس راهور و صعود به یکی از قلل مرتفع استان از مهمترین برنامه های این روز عنوان کرد.
سردار حاجیان همچنین با اشاره به نامگذاری روز پنجم فراجا (دوشنبه – ۱۷ مهر) تحت عنوان پلیس خدمتگزار، شهروند قانون مدار، امنیت پایدار، گفت: برگزاری همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک، جمع آوری خرده فروشان و معتادان متجاهر سطح استان، عیادت از کارکنان و اعضای وابسته بیمار، برگزاری رزمایش مشترک اقتدار با سپاه و بسیج و اهدای خون توسط کارکنان از مهمترین برنامه های این روز است.
رئیس پلیس استان کرمانشاه یادآور شد: برای روز ششم هفته فراجا (سه شنبه – ۱۸ مهر) که با عنوان پلیس دانش بنیان، حرفه ای و روز آمد نامگذاری شده است برنامه هایی مانند همایش کلانتران برگزیده، برخورد با فروشندگان مواد مخدر در اطراف محیط های آموزشی، برگزاری نشست های علمی و تخصصی و اهدای لوازم التحریر به دانش آموزان کم بضاعت و محروم استان پیشبینی شده است.
وی عنوان هفتمین و آخرین روز هفته فراجا (چهارشنبه – ۱۹ مهر) را پلیس پاسخگو، اعتماد عمومی انسجام اجتماعی ذکر کرد و گفت: حضور مسئولان انتظامی استان در سامانه ۱۹۷ و پاسخگویی به مطالبات مردمی، افتتاح طرح های عمرانی انتظامی استان، تقدیر از خیرین امنیت ساز و برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کارکنان مرد از جمله برنامه هایی است که عملیاتی می شود.
سردار حاجیان همچنین از اجرای برخی برنامه ها پیش از آغاز رسمی هفته فراجا نیز خبر داد و گفت: برگزاری همایش روز سرباز و تقدیر از سربازان نمونه، برگزاری مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه امنیت و سلامت اجتماعی و برگزاری جشن گروهی زوج های جوان فراجا از جمله آن ها خواهد بود.
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.