تور بازدید کودکان از محوطه طاق‌بستان برگزار شد+ تصاویر

تور بازدید کودکان از محوطه طاق‌بستان برگزار شد+ تصاویر

همزمان با هفته گردشگری تور بازدید کودکان ۱۲ تا ۱۶ سال از مجموعه فرهنگی تاریخی طاق‌بستان برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، وحید امیری روز شنبه ۸ مهرماه با اعلام این خبر اظهار کرد: به‌مناسبت هفته گردشگری توری با جامعه هدف نوجوانان در محل مجموعه تاریخی طاق‌بستان برگزار شد.

سرپرست معاونت گردشگری استان کرمانشاه افزود: این تور با همکاری انجمن راهنمایان گردشگری استان و اداره‌کل تامین اجتماعی استان برگزار شده است.

او افزود: آشنایی کودکان و نوجوانان کرمانشاهی با جاذبه‌های گردشگری استان و آشنایی با شغل راهنمای گردشگری به عنوان یکی از حرفه‌های جذاب در حوزه گردشگری از جمله اهداف این تور بوده است.

امیری گفت: همچنین توجه به اهمیت عدم ریختن زباله در دامان طبیعت و داخل مجموعه‌های گردشگری و تاریخی که مورد بازدید عموم مردم هستند نیز از دیگر مواردی بود که در این تور که جنبه آموزشی داشت مورد توجه قرار گرفت.

او افزود: کودکان و نوجوانان حاضر در این تور گردشگری ضمن آشنایی با خود اثر و شغل راهنمای گردشگر، در پایان بازدید خود به عنوان دوست‌دار محیط زیست اقدام به جمع‌آوری زباله‌های داخل مجموعه کردند.

سرپرست معاونت گردشگری استان کرمانشاه، در خاتمه تصریح کرد: برای آشناسازی نسل جوان با میراث ایرانی اسلامی در برنامه‌های آینده از ظرفیت تفاهم‌نامه سه جانبه با آموزش و پرورش و شهرداری کرمانشاه بیشتر استفاده خواهیم کرد.