Tuesday, 28 May , 2024
افزونه جلالی را نصب کنید.
شناسه خبر : 1291
  پرینتخانه » اجتماع, دسته مطالب اسلایدری تاریخ انتشار : 08 مهر 1402 - 10:39 |

حمایت از زنان آتش‌نشان ضرورت دارد

فاطمه قاسم پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح بازدید از ایستگاه آتش‌نشانی به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی، گفت: تا سال گذشته زنان آتش‌نشان تنها در مانورهای آتش‌نشانی فعال بودند و وارد عملیات نمی‌شدند. از سال گذشته طی اقدام شایسته شهرداری تهران، یک ایستگاه آتش‌نشانی برای استقرار زنان آتش‌نشان در نظر گرفته […]

حمایت از زنان آتش‌نشان ضرورت دارد

فاطمه قاسم پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح بازدید از ایستگاه آتش‌نشانی به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی، گفت: تا سال گذشته زنان آتش‌نشان تنها در مانورهای آتش‌نشانی فعال بودند و وارد عملیات نمی‌شدند. از سال گذشته طی اقدام شایسته شهرداری تهران، یک ایستگاه آتش‌نشانی برای استقرار زنان آتش‌نشان در نظر گرفته شد و این زنان که سالیان سال آموزش دیده و در مانورها آزموده شدند بودند، در این ایستگاه مشغول به فعالیت‌اند.

نماینده مردم  تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: روز گذشته به همراه خانم اردبیلی مدیرکل بانوان شهرداری تهران از این ایستگاه بازدید کردیم و گپ و گفتی با این زنان جوان آتش‌نشان داشتیم. زنانی که به گفته خودشان یا از کودکی علاقه‌مند به آتش‌نشان‌شدن بودند یا وقتی در دوران نوجوانی آنها حادثه پلاسکو اتفاق افتاد و جان‌فشانی آتش‌نشانان را شاهد بودند، تصمیم گرفتند به مانند آن عزیزان برای جامعه ایثار کنند یا به دلایل مختلف این مسیر را برای زندگی خود برگزیدند.

وی افزود: در خاطراتی که زنان آتش نشان برای ما تعریف کردند آنچه مشهود بود، روحیه مراقبتی و حمایتی زنان آتش‌نشان از مردم آسیب‌دیده به خصوص زنان و کودکان بود. این زنان، آتش‌نشانی را مسیری برای خدمت به مردم و ایفای مسئولیت اجتماعی‌ خود می‌دانند، در خود توانمندی جسمی و روحی طی این مسیر را دیده‌اند، هوشمندانه و آگاهانه این راه را انتخاب کرده‌اند و روح مراقبت خود را در این مسیر جاری ساخته‌اند. وظیفه ما هم این است که موانع را از پیش پای این زنان دغدغه‌مند و توانا برداریم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.