رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه خبر داد برای اولین بار پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه با تضمین اشتغال انجام می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه خبر داد

دکتر شفیعی رییس واحد استانی با اعلام این خبر افزود: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظلهالعالی) مبنی بر ضرورت آمایش دقیق رشته‌ها و پذیرش دانشجو متناسب با نیازهای کشور و سیاست‌های کلان توسعه اشتغال کشور، به دنبال تسهیل دستیابی جوانان به اشتغال اثربخش و تبدیل نهضت اشتغال به پروژه ملی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه تصریح کرد: ایجاد تحول در آموزش عالی نیازمند تغییر نگرش در برنامهریزیها به گونه‌ای است که اشتغال پایدار دانشجویان و دانش آموختگان تضمین شود.

دکتر شفیعی در ادامه اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان پیشران این تغییر نگرش مطابق با سند چشمانداز توسعه و براساس تحلیل تخصصی وضعیت فعلی آموزش عالی، طرح آزمایش آموزش عالی علمی کاربردی را تدوین و الگوی توسعه متوازن و هدفمند اجرای دورههای علمی کاربردی را اجرا کرده است.

این دانشگاه با مشارکت بخش خصوصی و با برخورداری از وی‍‍‍‍‍‍‍ژگی منحصر به فرد ارتباط مستقیم و بی واسطه با بازار کار، بر پذیرش دانشجو مطابق اولویت‌های کشور و نیاز محور کردن رشته‌های تحصیلی متمرکز شده و با بهره گیری از تجارب پیشگامی در آموزش‌های شغلی، با برنامه‌ریزی شغلی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی از طریق بکارگیری مستقیم یا غیرمسقیم و هدایت برای خوداشتغالی و اشتغال‌آفرینی نسبت به مشارکت در تسهیل اشتغال اقدام می‌کند.

دکتر شفیعی در ادامه گفت: در پذیرش مهرماه سال جاری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با رویکرد جدید تعهد اشتغال دانشجویان توسط واحدهای متقاضی اجرای دوره در حین یا پس از فراغت از تحصیل و باتوجه به سیاست‌های اشتغال استان، به منظور پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف استان، اقدام به ایجاد ۱۰۰ نفر ظرفیت تعهد اشتغال مجموعا در ۳ کدرشته محل در مقطع کاردانی ناپیوسته و ۲ کدرشته ‌محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در مرکز آموزش علمی‌کاربردی شرکت مجتمع جهان فولاد غرب استان کرمانشاه نموده است.

دکتر شفیعی در خاتمه افزود: ثبت‌نام از تمامی داوطلبان ورود به دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی‌کاربردی برای پذیرش مهرماه ۱۴۰۲ از ۵ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ شهریورماه ادامه ادامه دارد. همچنین ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته این دانشگاه نیز از ۷ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۳ شهریورماه ادامه خواهد داشت.