زائران اربعین از توقف و استراحت در شانه راه ها خودداری کنند

زائران اربعین از توقف و استراحت در شانه راه ها خودداری کنند

رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به نا ایمن بودن حاشیه و شانه راه ها برای استراحت و خوابیدن، زائران اربعین از توقف در این مکان ها خودداری کنند.

سرهنگ “کیخسرو دستغیب ” اظهار داشت: شانه راه بخشی از بدنه راه است که در دو طرف خط‌ های عبور رفت و برگشت قرار دارد و برای توقف اضطراری ‌وسایل نقلیه به کار می‌رود.

وی افزود: در سوانح پیش آمده، وسایل نقلیه ای که به هر دلیل از مسیر اصلی خارج شده اند پس از ورود به شانه و حاشیه راه با خودروهای متوقف و سرنشینان آن ها برخورد و خسارات و صدمات شدیدی وارد کرده اند.

دستغیب یادآوری کرد: این سوانح در شب ها به علت تاریکی هوا و عدم دید کافی رانندگان با شدت بالایی اتفاق افتاده و به همین علت جان زائرانی که مبادرت به توقف و استراحت و خوابیدن در حاشیه و شانه راه ها می نمایند در خطر می باشد.

رئیس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: زائران در هنگام خستگی و نیاز به خوابیدن، باید در محل های امن مانند موکب ها و مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی توقف و استراحت کرده و در مدت توقف از نزدیک شدن کودکان و افراد کهن سال به جاده جلوگیری کنند.

وی در پایان گفت: هرگونه توقف غیر ضروری در حاشیه و شانه راه ها ممنوع بوده و چنانچه واقعه اضطراری مانند تصادف یا نقص فنی برای وسیله نقلیه پیش آید، رانندگان بایستی با نصب علایم هشدار دهنده سایر رانندگان را از حضور خود آگاه کنند.