Saturday, 13 July , 2024
امروز : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 2261
  پرینتخانه » دسته مطالب اسلایدری, سیاست تاریخ انتشار : 19 آذر 1402 - 10:17 |

سومین بیانیه جمعی از دانشجویان انقلابی استان کرمانشاه پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم فلله الحمدرب السموات و رب الارض رب العالمین ۳۶جاثیه  وَأَوْفُوا بِعَهْدِ اللَّهِ إِذَا عَاهَدْتُمْ وَلَا تَنْقُضُوا الْأَیْمَانَ بَعْدَ تَوْکِیدِهَا وَقَدْ جَعَلْتُمُ اللَّهَ عَلَیْکُمْ کَفِیلًا ۚ إِنَّ اللَّهَ یَعْلَمُ مَا تَفْعَلُونَ نحل- ۹۱ و به پیمان خدا چون پیمان بستید، وفا کنید و سوگند را پس از محکم کردنش [به وسیله عزم […]

سومین بیانیه جمعی از دانشجویان انقلابی استان کرمانشاه پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

فلله الحمدرب السموات و رب الارض رب العالمین ۳۶جاثیه

 وَأَوْفُوا بِعَهْدِ اللَّهِ إِذَا عَاهَدْتُمْ وَلَا تَنْقُضُوا الْأَیْمَانَ بَعْدَ تَوْکِیدِهَا وَقَدْ جَعَلْتُمُ اللَّهَ عَلَیْکُمْ کَفِیلًا ۚ إِنَّ اللَّهَ یَعْلَمُ مَا تَفْعَلُونَ نحل- ۹۱

و به پیمان خدا چون پیمان بستید، وفا کنید و سوگند را پس از محکم کردنش [به وسیله عزم و قصد قطعی] در حالی که خدا را بر خود ضامن و کفیل قرار داده اید، نشکنید؛ یقیناً خدا آنچه را انجام می دهید، می داند. (۹۱)

شورای نگهبان ومعیار خودشمول  التزام عملی به ولایت فقیه

شورای نگهبان قانون  اساسی دو وظیفه اصلی در قانون اساسی برای آن در نظر گرفته شده است:

یک ) نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری ، ریاست جمهوری ، و مجلس شورای  اسلامی

دوم ) نظارت بر مصوبات مجلس شورای اسلامی که وظیفه تطبیق مصوبات را با شرع مقدس و قانون اساسی دارد

در واقع مصوبات مجلس شورای اسلامی زمانی حکم قانون پیدا خواهد کرد که شورای نگهبان آنرا به تصویب برساند و از شورای نگهبان تاییدیه بگیرد .

تاییدیه های شورای نگهبان قانون اساسی نیز دو نوع هستند یعنی باید مخالف شرع مقدس و قانون اساسی نباشند .این درحالی است که بحث تطبیق مصوبات مجلس با شرع مقدس است فقط فقهای شورای نگهبان ( بدون حقوقوانان ) حق اعمال نظر و رای دارند ولی در بحث تطبیق عدم مخالفت با قانون اساسی ، علاوه بر فقهای شش فقیه ، شش حقوقدانان نیز اعمال نظر و رای خواهند کرد .

نظارت شورای نگهبان بر انتخابات براساس نظر تفسیری خود شورا _ بعنوان مفسر قانون اساسی – نظارت استصوابی می باشد.  نظارت شورای نگهبان بر  انتخابات از مرحله ثبت نام و تایید صلاحیت تا تایید نتیجه انتخابات می باشد یعنی در تمام مراحل انتخابات  شورای نگهبان نظارت دارد و بعنوان ناظر امین مردم و ملت عمل خواهد کرد ناظر امینی که مورد امت از طریق تاییدنمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ( حقوقدانان ) و امام امت رهبر معظم انقلاب (فقها) می باشد . و در واقع مورد تایید مردم( امت ) و رهبر( امام ) می باشند و نظر انان مورد تایید و اجماع خواهد بود .

شورای نگهبان قانون اساسی داوطللبین حضور در انتخابات خبرگان رهبری ، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی ، صلاحیت آنها را احراز می کند یعنی افراد داوطلب صلاحیت آنها احراز و یا عدم احراز خواهد بود و معیار و  شاخص نیز التزام عملی به اسلام ، قانون اساسی و ولایت فقیه خواهد بود .

از میان شاخص های سه گانه بررسی صلاحیت آنچه بیش از همه مورد تاکید و تایید در نظر گرفته خواهد شد  التزام عملی به ولایت فقیه خواهد بود و برای بررسی التزام یا عدم التزام عملی داوطلبین با ولایت فقیه قطعا آنچه بیش از همه مورد تاکید و تایید است محکمات اندیشه و منظومه فکری و عملی و همچنین تاکیدات مکرر امامین انقلاب اسلامی و ولایت خواهد بود که برای همه مورد اتفاق و در واقع همه امت و مردم انرا بصورت مکرر از امام و ولایت شنیده اند و حتی مورد اقبال عمومی قرار گرفته است .

یکی از مواردی که بصورت مکرر و با تاکید توسط امام خامنه ای مدظله العالی بیان شده است عدم دخالت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در عزل و نصب های مسئولان در قوه مجریه می باشد که اولا : در قانون اساسی جمهوری اسلامی -بعنوان میثاق نامه امام و امت و تمامی شهیدان والامقام با خون خویش انرا امضا و تایید  کرده اند – مسئله ای که به رسمیت شناخته شده است و روح حاکم بر قانون اساسی است مسئله تفکیک قوا در ج .ا .ایران می باشد که دخالت درعزل و نصب های مسئولان در قوه مجریه، نشان  دهند عدم التزام عملی به قانون اساسی نیز خواهد بود .

ثانیا: بنابر فتوی امامین انقلاب اسلامی تخلف از قوانین جمهوری اسلامی شرعا جایز نیست و به عبارت دیگر دخالت در عزل و نصب های مسئولان در قوه مجریه نشان دهنده عدم التزام عملی به اسلام و دوم به ولایت فقیه می باشد ( حتی در جایی که اینقدر هم مورد تاکید امام خامنه ای مدظله العالی نبود  هم  کافی بود ) که دخالت کنندگان عدم التزام عملی به اسلام و ولایت ،صلاحیت آنها رد و عدم احراز تلقی شود .

که قطعا نمانیدگان مجلس شورای اسلامی که در اداوار بعدی داوطلب نمایندگی در مجلس شورای اسلامی باشند را شامل خواهد بود و به عبارت دیگر داوطلبانی  که نمانیده ادوار قبلی نبوده اند نمی توانند با این مسئله صلاحیت آنها مورد بررسی قرار بگیرد .

مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی بعنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر می توانند با مطالبه گری از نمایندگان در سطح رسانه ها ی دیداری و شنیداری و مکتوب بویژه رسانه ای تعاملی -که این روزها جزئی جدائی ناپذیر و انکار ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده اند- اجازه عبور از چراغ قرمز ها را  ندهند و به بهانه اینکه در ادوار بعدی توسط شورای نگهبان  صلاحیت آنها مورد برسی قرار خواهد گرفت و بدلیل اینکه مردم متضرر اصلی این وضعیت خواهند بود و دخالت در عزل و نصب مسئولان باعث ایجاد فساد به نفع نمانیدگان مفسد و متخلف و به ضرر مردم خواهد بود چون دخالتها باعث خواهد شد با نصب وابستگان سببی نسبی ستادی در مسئولیتها که باید در خدمت مردم باشند و به نخبگان و الیتهای که حافظ منافع مردم و نظام باشند باید تبدیل به وکیل تمام عیار و حافظ منافع نمانیده مستقرند  و تمام مساعی خویش را در خدمت ( بخوانید و در حقیقت خیانت و فساد ) ستاد، باند ،جناح، جریان ، حزب نماینده شوند و بکار بگمارند .

مع الوصف مردم باید با مطالبه گری :

اولا.  از رسانه ها و ناظران ، اطلاعاتی امنیتی ، قضائی ، نظارتی و … اجازه ترک فعل در باب رصد تا اعمال قانون  را ندهند  که بتوانند با اینگونه اعمال قانونی ادامه دهند .

ثانیا. از همه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی بخواهند که بصورت ارگانیک و اندام آور عمل کند و اجازه ندهند بعضی با ایجاد نقاب و نمای دروغین انقلابی ولی در عمل هیچ التزامی به اسلام و قانون اساسی و ولایت فقیه ندارند بتوانند در  سراسر کشور به بهانه نمایندگی و کالت مردم ، ایجاد فساد بکنند  ولو با نمای انقلابی و مدعی انقلابیگری .

ثالثا . مردم بویژه دانشجویان و طلاب انقلابی در سراسر کشور با امر به معروف و نهی از منکر ( بالاترین آنها امر ونهی مسئولان است ) و مطالبه گری خواستار بروخورد قاطع  و انقلابی بویژه از طرف شورای نگهبان  و دفاتر استانی با نمایندگان دخالت کننده در عزل و نصب ها شوند .

رابعا. مردم بویژه دانشجویان  و طلاب انقلابی بدانند  محافظه کاری قتلگاه انقلاب اسلامی است ونباید با محافظه کاری نظام مقدس که درمعرض فساد  و لو اندک قرار بدهند و به بهانه های اصولگرای  انقلابی و مفاهمی این چنین خود را گول بزنند و اجازه ندهند دیگرانی با تظاهر و نما و پوشیدن ماسک و نقاب انقلابی همه خطوط قرمز را را رد کنند .

خامسا .مردم مومن وانقلابی بدانند که شورا ی نگهبان و دفاتر استانی آن بدانند که مردم مومن و انقلابی تمام افعال و ترک فعل های آنها را ریز نظر دارند و از شورا ی نگهبان و دفاتر استانی به هیچ وجه عدم التزام عملی به اسلام و قانون اساسی و ولایت وفقیه را تحمل نخواهند کرد و ناظران امین که معیار التزام عملی به ولایت فقیه هستند بدانند که مردم ناظر آنان در التزام عملی به ولایت فقیه خواهد بود و بالاتر از همه  بدانند که خداوند متعال  یَعْلَمُ خَائِنَهَ الْأَعْیُنِ وَمَا تُخْفِی الصُّدُورُ غافر- ۱۹ است .                                      

                                                 جمعی از دانشجویان انقلابی استان کرمانشاه

 ۵ آذر ۱۴۰۲

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.