Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 1217
  پرینتخانه » اجتماع, دریچه خبر, دسته مطالب اسلایدری تاریخ انتشار : 04 مهر 1402 - 8:24 |

شهرداری کرمانشاه نیازمند ۹۰ ماشین مکانیزه نو برای جمع‌آوری زباله است

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: ۶۲۷ نفر نیروی پاکبان و ۱۳۷ نفر نیروی کارگر جمع آوری زباله در شهر کرمانشاه روزانه و در سه شیفت فعالیت می‌کنند.   برومند نامداری بامداد امروز در بازدید اصحاب رسانه از عملیات جمع‌آوری زباله و رفت و روب شهر کرمانشاه اظهار کرد: به طور کل […]

شهرداری کرمانشاه نیازمند ۹۰ ماشین مکانیزه نو برای جمع‌آوری زباله است

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: ۶۲۷ نفر نیروی پاکبان و ۱۳۷ نفر نیروی کارگر جمع آوری زباله در شهر کرمانشاه روزانه و در سه شیفت فعالیت می‌کنند.

 

برومند نامداری بامداد امروز در بازدید اصحاب رسانه از عملیات جمع‌آوری زباله و رفت و روب شهر کرمانشاه اظهار کرد: به طور کل شهر کرمانشاه دارای هشت منطقه و هر منطقه دارای یک معاون خدمات شهری برای جمع‌آوری زباله است، وظیفه حوزه معاونت خدمات شهری سیاست گذاری، نظارت و پیگیری امورات در بحث نظافت، رفت و روب و جمع آوری زباله است.

 

وی افزود: پنج سازمان زیر نظر معاونت خدمات شهری است که شامل سازمان آتش نشانی، سازمان آرامستان ها، سازمان مدیریت پسماند، سازمان میادین و مشاغل (میوه و تره بار) و سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری است.

 

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: معاون خدمات شهری در کل کشور رئیس هیئت مدیره این پنج سازمان است که شرح وظایف مخصوص خود را دارد.

 

این مقام مسئول اذعان کرد: شهرداری شهر را از ساعت ۹ شب تحویل می‌گیرد و از ۹ شب به بعد کار پاکبان‌ها و رانندگان آغاز و تا ساعت ۶ صبح نظافت، رفت و روب و جمع آوری زباله انجام می‌شود.

 

نامداری بیان کرد: جمع آوری زباله در هر منطقه ساز و کار خاص خود را دارد و در بحث جمع آوری زباله نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم که مردم آگاه باشند چه ساعتی زباله‌ها را بیرون بگذارند.

 

وی گفت: زباله‌ها را بازیافت و به کود کمپوست تبدیل می‌کنیم و در حال حاضر بیش از ٨٠٠ تن کود کمپوست داریم که قرار است آن را خریداری و به چند کشور صادر کنند.

 

اجرای عملیات جمع‌آوری زباله با ۴٠ دستگاه خودرو در کرمانشاه

 

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه افزود: تنها دلیل جمع آوری نکردن زباله کمبود ماشین آلات است و ما برای اربعین هشت ماشین خریداری کرده‌ایم که تا انتهای مهر ماه تحویل داده می‌شود.

 

این مقام مسئول تشریح کرد: در بحث پسماند بالغ بر ٧٠٠ تن تولید داریم و در سنوات گذشته که تولید زباله روزانه ۵٠٠ تن بود نیمی از زباله ها توسط شهرداری و نیمی توسط پیمانکار جمع آوری می‌شد.

 

وی گفت: با تصمیمات اتخاذ شده قرارداد جمع آوری زباله با پیمانکار ها لغو و تمام بار بر دوش شهرداری افتاد و در حال حاضر با تعداد ۴٠ دستگاه خودرو عملیات جمع آوری زباله صورت می‌گیرد.

 

این مقام مسئول اذعان کرد: بخش موتوری شهرداری کار اعزام ماشین را انجام میدهد و جمع آوری زباله با هشت نوع دستگاه ماشین آلات صورت می گیرد.

 

وی بیان کرد: این ماشین آلات از سال ۸۶ خریداری شده است و در سال ۱۳۸۵ ابتدا ١٣ دستگاه خاور سپس پنج دستگاه رنو اضافه شد و در سال ۱۳۸۹ یازده دستگاه دیگر اضافه شد.

 

نامداری تشریح کرد: در سال ۱۳۹۷ پنج دستگاه دیگر اضافه شد که عمر مناسب دستگاه ها پنج سال است و مستهلک می‌شود و این عوامل موجب می‌شود در جمع آوری زباله با تأخیر مواجه شویم.

 

وی بیان کرد: سازمان مدیریت پسماند به عنوان سازمان پشتیبان مناطق است و در بخش ماشین آلات مکانیزه در سه شیفت ماشین آلات سرویس شده را ساعت چهار صبح تحویل می‌گیرند.

 

وی افزود: بازرسین در شهر اعلام می‌کنند وضعیت زباله هر منطقه چگونه است و ماشین آلات بر اساس میزان زباله در لحظه توزیع می‌شوند.

 

جمع‌آوری زباله شهر کرمانشاه به صورت ٢۴ ساعته

 

این مقام مسئول گفت: شیفت جمع آوری زباله ها ٢۴ ساعته از چهار صبح تا ١۶ و شیفت دوم ١۶ تا ٢٠ و شیفت سوم ٢٠ تا چهار صبح است.

 

وی عنوان کرد: در گذشته محله ها به صورت دستی، پیمانکار سنتی و ساعتی انجام و ۵٨ دستگاه نیز به شکل مکانیزه زباله ها را جمع آوری می‌کردند.

 

این مقام مسئول گفت: از معایب مخزن زباله فراهم کردن فضا برای زباله گرد است و زباله گرد هم تعهدی در قبال پاک سازی شهر ندارد.

 

وی گفت: بین ٧٠ الی ٩٠ ماشین مکانیزه نو نیاز داریم و اکنون ۴٠ دستگاه فرسوده داریم، از مهر ماه هشت دستگاه جدید افزوده می‌شود که باری را از دوش ما بر می‌دارند.

 

این مقام مسئول گفت: در بحث فرهنگ سازی سال گذشته در ٩٠ مدرسه آموزش ها برای دانش آموزان از پایه ابتدایی تا راهنمایی به صورت پایلوت انجام شد که تاثیر بسزایی داشت.

 

نامداری بیان کرد: در سال جاری نیز دوباره مدارس تحت این آموزش ها و فرهنگ سازی قرار می‌گیرند و در بحث محیط زیست، آئین همسایه داری و تفکیک زباله از مبدا نیز ارائه می‌شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.