غفلت‌های گذشته درباره برخی ردیف‌های ملی بودجه، جبران شود/ کرمانشاه متناسب با نقش منطقه‌ای خود از اعتبارات ملی بهره‌مند شود در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار کرمانشاه مطرح شد:

غفلت‌های گذشته درباره برخی ردیف‌های ملی بودجه، جبران شود/ کرمانشاه متناسب با نقش منطقه‌ای خود از اعتبارات ملی بهره‌مند شود

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه باید غفلت‌های گذشته درباره برخی ردیف‌های ملی بودجه، جبران شود، گفت: استان های متعددی در حوزه های مختلف خدماتی، درمانی، کشاورزی و دامپروری از خدمات کرمانشاه بهره مند هستند و لازم است استان ما متناسب با این نقش‌های منطقه‌ای از اعتبارات ملی بهره مند شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه، محمدطیب صحرایی روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان که با حضور معاونین استاندار و مدیران دستگاه‌های عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: برای اداره عالمانه و مجاهدانه استان نیازمند مصوبات کارشناسی‌ شده، آینده‌نگرانه و کلان‌نگرانه هستیم تا به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

وی افزود: دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی با هماهنگی دستگاه‌های عضو، اولویت‌های بودجه ۱۴۰۳ را جمع بندی کند تا در نشست آتی مورد مباحثه کارشناسی قرار گیرد.

استاندار کرمانشاه بودجه ۱۴۰۳ را پله‌ای برای ارتقای پایه بودجه‌ای استان قلمداد کرد و گفت: در سال‌های گذشته غفلت‌های مهمی پیرامون برخی ردیف‌های ملی صورت گرفته که باید دستگاه‌های مختلف با پیگیری‌های مداوم این کاستی‌ها را جبران کنند.

وی همچنین عنوان کرد: خوشبختانه برنامه‌های حوزه محرومیت زدایی با همکاری قرار امام حسن مجتبی علیه السلام به خوبی پیش می رود و در این عرصه شاهد اتفاقات بسیار خوب و پرشتابی هستیم.

صحرایی بر تناسب بودجه‌های استانی با نقش‌های منطقه‌ای تاکید کرد و گفت: استان کرمانشاه در حوزه تولیدات دامی به امنیت غذایی ۴ استان کمک می‌کند و در سطح ملی هم باید تلاش کنیم سهم مناسبی از اعتبارات را جذب کنیم.

در این نشست گزارشی از ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۴ کشور برای مدیران استانی ارائه شد.

توزیع اعتبارات کمک‌های فصل پنجم هزینه‌ای سال ۱۴۰۲ استان یکی دیگر از دستور جلسه‌های نشست امروز شورای برنامه‌ریزی بود.

همچنین در این نشست گزارشی از مصوبات پیشنهادی جلسه کارگروه زیربنایی استان توسط راه و شهرسازی استان ارائه شد.

بررسی طرح های حوزه مشارکت‌های اجتماعی وزارت نفت از دیگر مواردی بود که مورد بررسی قرار گرفت.