Saturday, 13 July , 2024
امروز : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 1124
  پرینتخانه » دسته مطالب اسلایدری, فرهنگ تاریخ انتشار : 21 شهریور 1402 - 14:05 |

لغو نوزدهمین دوره طرح قرآنی اُسوه به علت مشکلات مالی

سیدداود سجادی، معاون طرح آموزشی ـ تربیتی اُسوه درباره لغو برگزاری نوزدهمین دوره این طرح گفت: متأسفانه مدت زیادی است که طرح اُسوه با مشکلات و مسائل جدی مالی روبرو است. در این مدت بار‌ها بحث تعطیلی این طرح در میان بوده، اما انگیزه معنوی دست‌اندرکاران و خادمان طرح، کاهش کمّیت برنامه‌ها و فعالیت‌ها و […]

لغو نوزدهمین دوره طرح قرآنی اُسوه به علت مشکلات مالی

سیدداود سجادی، معاون طرح آموزشی ـ تربیتی اُسوه درباره لغو برگزاری نوزدهمین دوره این طرح گفت: متأسفانه مدت زیادی است که طرح اُسوه با مشکلات و مسائل جدی مالی روبرو است. در این مدت بار‌ها بحث تعطیلی این طرح در میان بوده، اما انگیزه معنوی دست‌اندرکاران و خادمان طرح، کاهش کمّیت برنامه‌ها و فعالیت‌ها و نیز اتخاذ رویکرد صرفه‌جویی حداکثری و در کنار آن همراهی اساتید، مدرسان و مربیان و حتی کمک‌های مالی والدین، مانع از توقف این حرکت مؤثر قرآنی کشور شده بود، ولی اخیراً شرایط به گونه‌ای رقم خورد که به رغم برنامه‌ریزی قبلی و تلاش‌هایی که برای تأمین هزینه‌های نوزدهمین دوره طرح اُسوه داشتیم، مجبور به لغو این دوره شدیم.

وی افزود: لغو این دوره نخبگانی را، آن هم به‌علت مشکلات مالی، خسارتی بزرگ می‌دانیم، چرا که طرح اُسوه به‌عنوان اقدام راهبردی ملی در این سال‌ها ثمرات قابل توجهی داشته است که از جمله مهم‌ترین آنها، رشد و ارتقای سطح تلاوت و حفظ اعضاء، حضور در مسابقات ملی و بین‌المللی قرآن و کسب رتبه‌های برتر، موفقیت در آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدارک تخصصی به قاریان و حافظان قرآن کریم و اخذ مدارک تخصصی، تولید صد‌ها تلاوت و اذان از اعضا برای پخش از رسانه ملی و اعزام آنان به خارج از کشور برای اجرای برنامه‌های قرآنی بوده است.

سجادی تصریح کرد: بر این اساس وقتی چنین طرح موفقی فعالیت‌هایش دچار اختلال می‌شود؛ این اختلال صرفاً داخلی نبوده و متوجه کل جامعه قرآنی کشور می‌شود که نتیجه آن در سال‌های آینده ظاهر خواهد شد، همچنان که خروجی فعالیت‌های مؤثر ۹ سال گذشته طرح اُسوه، در حال حاضر مشاهده می‌شود و به بار نشسته است.

معاون طرح اُسوه درباره احتمال برگزاری نوزدهمین دوره این طرح قرآنی در زمان‌بندی دیگر، گفت: اخیراً بودجه محدودی از طرف کمیسیون تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی تخصیص پیدا کرد، اما به‌علت بدهی زیاد سال گذشته، ناگزیر شدیم با این بودجه، بخشی از آن بدهی‌ها را پرداخت کنیم. در حال حاضر با توجه به شرایطی که داریم، امکان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی برای برگزاری دوره نوزدهم در زمان‌بندی دیگر نداریم و علاوه بر آن درباره کم و کیف تداوم برنامه‌ها و فعالیت‌های طرح اُسوه هم هنوز به جمع‌بندی و تصمیم نرسیده‌ایم.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح ملی بدون حمایت نهاد‌های حاکمیتی ممکن نیست.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.