معاون سیاسی وزارت کشور حداقل تجربه‌های برگزاری انتخابات را هم ندارد حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وزیر کشور به مجلس قول برخورد با معاونش را داد اما ظاهرا عده ای او را به مقاومت در برابر نمایندگان توصیه کردند

معاون سیاسی وزارت کشور حداقل تجربه‌های برگزاری انتخابات را هم ندارد

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به درخواست نمایندگان برای استیضاح وزیر کشور، گفت: استیضاح وزیر کشور با امضای بسیاری از نمایندگان توسط هیات رئیسه مجلس به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارسال شد تا بعد از هفته حضور نمایندگان در حوزه انتخابیه (هفته آینده) فرایند بررسی آن طبق آیین نامه داخلی مجلس انجام شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس ادامه داد: استیضاح وزیر کشور چند موضوع و محور مختلف دارد که در صدر آن تخلف معاون سیاسی وزارت کشور که ریاست ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد، قرار گرفته است. انتظار می رفت با فردی که قانون شکنی کرده برخورد شود اما تعلل در این زمینه از سوی وزیر کشور استیضاح را کلید زد.

وی بیان کرد: بعد از ابلاغیه معاون سیاسی وزارت کشور، وزیر کشور در مجلس حضور پیدا کرد و قول برخورد و برکناری با معاون سیاسی را داد اما بعد از خروج از مجلس ظاهرا افرادی وزیر را به مقاومت در برابری خواست مجلس توصیه کردند که در نهایت استیضاح به جریان افتاد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: با توجه به فضایی که در مجلس در خصوص رفتار وزیر کشور در برابر قولی که به نمایندگان داده بود شکل گرفت، برآورد می شود این استیضاح رای بیاورد و وزیر کشور از کابینه دولت سیزدهم خارج شود.

حیدری با بیان اینکه مهمتر از همه این موارد بی تجربه بودن معاون سیاسی وزیر کشور در برگزاری فرایند انتخابات است گفت: فردی که در قامت معاون سیاسی قرار می گیرد باید تجربه برگزاری انتخابات را داشته باشد ایشان حتی در حد یک استاندار، فرماندار و بخش دار هم تجربه برگزاری انتخابات را ندارد و این حد از بی تجربگی در برگزاری انتخابات آسیب جدی به فرایند مهمترین رویداد سیاسی کشور می زند./