Saturday, 13 July , 2024
امروز : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 1967
  پرینتخانه » اخبار ویژه, دریچه خبر تاریخ انتشار : 15 آبان 1402 - 10:50 |

نقش پشت سری صندلی خودرو در کاهش آسیب به گردن

سرپرست پلیس راه استان گفت: در صورت وقوع تصادف، پشت سری صندلی نقش بسیار مهمی در کاهش ضربات وارده به مهره های گردن و جلوگیری از آسیب دیدگی دارد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “عبدالحسین زارع ” اظهار داشت: پشت سری زمانی بیشترین تأثیر را دارد که درست تنظیم شده باشد و نزدیک به […]

نقش پشت سری صندلی خودرو در کاهش آسیب به گردن

سرپرست پلیس راه استان گفت: در صورت وقوع تصادف، پشت سری صندلی نقش بسیار مهمی در کاهش ضربات وارده به مهره های گردن و جلوگیری از آسیب دیدگی دارد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “عبدالحسین زارع ” اظهار داشت: پشت سری زمانی بیشترین تأثیر را دارد که درست تنظیم شده باشد و نزدیک به سر باشد.

با این کار سر راننده و سرنشیان در لحظات اول تصادف حمایت شده و مانع از کشیدگی بیش از حد مهره های گردن می شود. وی افزود: حتی در تصادفات جزئی نیز آسیب وجود دارد و هر چه سرعت حرکت بالاتر رود، به ویژه در تصادفات جلو به عقب آسیب به مهره ها و ماهیچه ها و بافت های نرم گردن گردن افزایش می یابد.

سرهنگ زارع ادامه داد: پشت سری لازم نیست که به صورت مستمر با سر در تماس باشد و در تنظیم آن با توجه به قد فرد و به موازات سر ارتقاع آن بالا آورده شود به نحوی که وسط آن با قسمت میانی گوش ها در یک راستا قرار گیرد.

سرپرست پلیس راه کرمانشاه اضافه کرد: از کاربردهای دیگر پشت سری برای شکستن شیشه خودرو در مواقع اضطراری می باشد.

برای این کار پشت سری را از جای خود درآورده و نوک تیز پایه های فلزی آن را در لبه شیشه قرار داده و سپس به سمت خود کشیده تا شیشه خرد شود.

وی در پایان گفت: وجود پشت سری از ابزارهای ایمنی بسیار مهم و ضروری است و باید توجه داشت که دقیق تنظیم شود تا بتواند نقش خود را به خوبی ایفا نماید.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.