Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 512
  پرینتخانه » سرمقاله تاریخ انتشار : 18 بهمن 1401 - 14:07 |

حرکات نمادین مسئولین و دیگر هیچ….!!!

سال هاست می بینیم که مسئولین محترم در استان بیش از کارهای زیربنایی که مطمئنا زمان بر است به کارهای پوپولیستی و نمادین می پردازند. این موضوع مبتلابه همه مسئولین از رئیس جمهور جهادی و انقلابی گرفته که همه سفرهای استانی اش را با شال سبز حضور می یابد تا استانداران اداوار مختلف کرمانشاه که […]

حرکات نمادین مسئولین و دیگر هیچ….!!!

سال هاست می بینیم که مسئولین محترم در استان بیش از کارهای زیربنایی که مطمئنا زمان بر است به کارهای پوپولیستی و نمادین می پردازند. این موضوع مبتلابه همه مسئولین از رئیس جمهور جهادی و انقلابی گرفته که همه سفرهای استانی اش را با شال سبز حضور می یابد تا استانداران اداوار مختلف کرمانشاه که از برف روبی تا خانه سالمندان و گرم خانه ها را سرکشی می کنند. هر چند این اقدامات نکوهیده نیست اما هیچ فایده ای در بر ندارد.
جناب آیت الله دکتر رئیسی که بیش از یکسال از عمر دولت به اصطلاح مردمی او می گذرد، هنوز موفق به اجرایی نمودن هیچکدام از مصوبات سفرهای استانی سال قبل نشده و با عنایت به تخصیص کمتر از ۱۰ درصدی بودجه استانی سال ۱۴۰۱ و شرایط وخیم بودجه کشور بعید است که این مصوبات محقق گردد و فقط به سفرهای پر هزینه اقدام می کند و نامه های سراسر درد و رنج مردمی را به تهران منتقل کرده و دیگر هیچ….!!!
یا اخیرا استاندار جدید و تازه کار کرمانشاه که هنوز با فضای کار در وزارت کشور و گستردگی آن آشنا نشده به گرم خانه های کرمانشاه سرکشی کرده و پای صحبت ساکنین آنها نشسته است باز هم تکرار می کنم که این کار به خودی خود ایرادی ندارد اما واقعا دستاورد این نشست ها چه بوده است؟! و کدام یک از معضلات شهروندان را حل می کند.
یقینا استاندار می داند که تمامی مدیران لشکری و کشوری در استان باید پاسخگو وی باشند بنابراین نیازی نیست که برای سرکشی به گرمخانه ها و … شخصا حضور یابند، می تواند مشاور و مدیران مربوطه را اعزام و گزارش کار از آنها دریافت نماید. همه می دانیم که هزینه اداره کردن دولت در کشور بسیار سنگین است پس هر دقیقه وقت استاندار باید مصروف کارهای با اهمیتی شود که ثمرات آن برای استان مشهود باشد. در هر حال به نظر می رسد استاندار تازه کار کرمانشاه هنوز با شرایط خاص استان آشنایی ندارند و با عنایت به این مهم باید نگران آمارهای غلط و ناثواب از سوی مسئولین باشند.
جناب آقای صحرایی حتما در جریان مشکلات استان بوده اید که زمام امور استان را تقبل نمودید استان کرمانشاه جدای از پتانسیل هایی که در جلسات روزهای اول کاری خود با مدیران مطرح نمودید دارای معضلات بس دشوارتری هم هست که متاسفانه طی سال های پس از انقلاب همیشه جزء استان های محروم بوده و آمار بیکاری و معضلات اجتماعی آن همیشه در ردیف سه استان کمتر برخوردار کشور بوده است. قبل از شما هم مدیرانی آمدند که به لحاظ روزمه کاری بسیار سرآمده بوده و انتظار می رفت که بتوانند کاری از پیش ببرند اما دست از پا درازتر استان را با همه مشکلاتش ترک کردند البته برای شما آرزوی موفقیت می کنیم اما این روش کاری که در پیش گرفته اید پا در جای پای مسئولین گذشته می گذارید. به اعتقاد نگارنده بخشی از وقت خود را به افراد باتجربه که قبل از شما در سمت های مختلف استان، در همه ی حوزهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بوده اند بدون توجه به خطوط سیاسی رایج در کشور اختصاص دهید آنها قبل از شما با معضلات خاص آن حوزه روبرو شده اند پس می دانند ایراد کار کجاست و نیاز نیست که آموزده را دوباره بیازمایید.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.