Tuesday, 28 May , 2024
افزونه جلالی را نصب کنید.
شناسه خبر : 1412
  پرینتخانه » دسته مطالب اسلایدری, سرمقاله تاریخ انتشار : 12 مهر 1402 - 13:37 |

محصول انتخاب های خودمان هستیم

…اینکه نمایندگان مجلس و شورای شهری داریم که بسیار ناکارآمد هستند فقط و فقط باید از دست خودمان گلایه مند باشیم زیرا در انتخاب نمایندگانی که با رای خودمان به آنها هویت حقوقی و قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی دادیم، تدبیر لازم را به خرج ندادیم. همین چندماه پیش بود که اعضای شورای اسلامی […]

محصول انتخاب های خودمان هستیم

…اینکه نمایندگان مجلس و شورای شهری داریم که بسیار ناکارآمد هستند فقط و فقط باید از دست خودمان گلایه مند باشیم زیرا در انتخاب نمایندگانی که با رای خودمان به آنها هویت حقوقی و قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی دادیم، تدبیر لازم را به خرج ندادیم.

همین چندماه پیش بود که اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه با استعفای آقای نوروزی شهردار کرمانشاه به دلیل رضایت از عملکرد نامبرده مخالفت کردند. نوروزی که خود را برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده کرده بود از همان ابتدا با این نیت و با همراهی تمامی اعضای شورای شهر، شهردار کرمانشاه شد و عملکرد نسبتا قابل قبولی داشت.

لوتوس پرس در همان روزهای ابتدایی مخالفت اعضای شورای شهر با استعفای نوروزی را یک تاکتیک به منظور مهندسی انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد. همانطور که مستحضرید از اقوام نسبی رئیس شورای شهر سابق یکی از گزینه های نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرمانشاه می ‌باشد ضمنا نمایندگان حال حاضر مجلس شورای اسلامی کرمانشاه نیز بی تاثیر نبودند و یقینا حضور نورزی، با سابقه شهرداری و یک دوره نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی که موفق به کسب بیش از ۲۰ هزار رای کرمانشاهیان شده بود برای آنها که طی قریب به ۴ سال گذشته بسیار ناکارآمد بودند و رزومه قابل قبولی از خود به جا نگذاشتند بسیار ناگوار است.

نادر نوروزی در آذر ۱۴۰۰ با کسب رای اعتماد همه ۱۱ نفر عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه به عنوان شهردار این کلان شهر انتخاب شد. در همان ابتدای کار مشخص بود که هدف نوروزی، فعال سیاسی اصولگرای نزدیک به جریان قالیباف فقط شهرداری کرمانشاه نیست، بلکه او نگاهی کلان تر دارد و به دنبال یکی از کرسی های مجلس شورای اسلامی در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ می باشد.

آینده نشان داد که او در پیش بینی اتفاقات موفق نبود و نتوانست نیت اصلی اعضای شورای شهر کرمانشاه که خارج نمودن یک رقیب قدرتمند از جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی بود را تشخیص دهد و اعضای شورای شهر نیز وفای به عهد نکردند و در زمان مقرر دست از حمایت نوروزی برداشته و رقیب جدی نمایندگان حال حاضر مجلس شورای اسلامی کرمانشاه  را از میدان بدر کردند.

اخیرا پوریا فخری از اعضای شورای شهر کرمانشاه در مصاحبه با یکی از پایگاه های خبری خواهان استعفای شهردار شده و این کار را عملی عاقلانه توصیف نموده است. هر چند شهردار کرمانشاه نیز در مقابل با افتتاح تقاطع غیر همسطح میدان سپاه نشان داد که با عملیات روانی شورای شهر آشناست و خود را با اقدامات انجام شده توصیف می کند، ضمنا با قول رفع مشکل ترافیکی پل قره سو تا پایان سال جاری خود را فردی دارای برنامه و مصمم به ادامه راه نشان داد.

هر چند این وقایع برای مردم کرمانشاه تازگی ندارد و تعجب کسی را برنمی انگیزد، کرمانشاه همیشه آبستن اختلاف بین مسئولین شهر است و مهمترین مسئله در عدم توسعه استان را می توان همین موضوع دانست.    «ملاحظه شود»⇓

با عنایت به اینکه کرمانشاه هیچگاه به استاندارهای مناسب شهری دست نیافت و با ادامه این رویه هم نمی توان امیدی به آینده آن داشت. باید بدون تعارف گفته شود که شرایط امروز ما به دلیل انتخاب هایی که در سال های قبل انجام داده ایم. به عبارتی باید گفته شود که « ما محصول انتخابهای خودمان هستیم » و از اینکه نمایندگان مجلس و شورای شهری داریم که بسیار ناکارآمد هستند فقط و فقط باید از دست خودمان گلایه مند باشیم زیرا در انتخاب نمایندگانی که با رای خودمان به آنها هویت حقوقی و قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی دادیم، تدبیر لازم را به خرج ندادیم.

 

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.