رویداد جهانی عکاسی «فتوواک ۲۰۲۳» در کرمانشاه برگزار می‌شود. دولتیاری: لیدر فتوواک در ایران، از برگزاری این رویداد در کرمانشاه خبر داد.

رویداد جهانی عکاسی «فتوواک ۲۰۲۳» در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش انجمن عکاسان کرمانشاه: «محمدرسول دولتیاری» – لیدر و برگزار کننده فتوواک با اعلام خبر برگزاری این رویداد در کرمانشاه گفت: متقاضیان تا چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ فرصت ثبت نام دارند.

وی اظهار داشت: علاقه‌مندان به عکاسی با موبایل و دوربین می‌توانند با ارسال پیامک به شماره‌ ۰۹۱۸۹۴۶۳۰۳۶ مقدمات ثبت‌نام خود را برای شرکت در فتوواک کرمانشاه انجام دهند و امید است که امسال با همکاری گسترده انجمن عکاسان کرمانشاه و حمایت هرچه بیشتر استانداری، شهرداری، اداره میراث فرهنگی، ارشاد اسلامی، پلیس امنیت و … این رویداد با کیفیت و شرایط بسیار بهتری برگزار شود.

رویداد جهانی عکاسی «فتوواک ۲۰۲۳» در کرمانشاه پنجشنبه ۱۳ مهرماه ۱۴۰۲ هم‌زمان با دیگر شهرهای جهان، با شروع در تکیه بیگلربیگی و در مسیر خیابان مدرس تا میدان فردوسی از ساعت ۱۴ الی۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

پس از سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ این سومین مرحله برگزاری رویداد جهانی فتوواک در کرمانشاه می باشد.

 

فتوواک چیست؟

 فتوواک یک برنامه‌ی عکاسی جهانی است که همه ‌ساله در یک روز از سال در سطح جهان برگزار می‌شود.

 طرح و ایده آن ابتدا توسط عکاس سرشناس اسکات کلبی ارائه شد و اکنون یک رویداد گسترده و شناخته شده می باشد.

 در این روز عکاسان هر شهر به اتفاق هم با همراهی لیدر به عکاسی می‌روند و در آخر یک عکس از هر عکاس در سایت رسمی این برنامه آپلود می‌شود تا در سطح جهان بهترین عکس‌ها انتخاب و نسبت به مقامشان جوایزی را دریافت نمایند.

 موضوع عکاسی در این رویداد عکس های خیابانی و ثبت حال و هوای اجتماع و مردم در مسیر پیاده روی می باشد.

 هدف از برگزاری این رویداد در کرمانشاه علاوه بر شرکت عکاسان در مسابقه، ترویج فرهنگ عمومی، و معرفی هرچه بیشتر زیبایی ها و ظرفیت های فرهنگی وگردشگری کرمانشاه می باشد.